LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Mistrzostwa Mazowsza, Raszyn 2009

Zawody Polska
Krawczyk Zuzanna, Magdalena Bielenia, Aleksandra Byczyńska, Agnieszka Marianek, Jan Rekowski, Michał Sędrowski, Krzysztof Piotrowski, Mateusz Kwaśniewski i od tego roku Olga Krysiak i Jacek Flis stanowią grupę ratowników, którzy sięgali po najwyższe laury mazowieckich zawodów i osiągali wyniki godne uwagi.

W tym roku Mistrzostwa Mazowsza organizowało Mazowieckie WOPR wraz ze Środowiskowym Warszawskim WOPR. Impreza odbyła się w Raszynie koło Warszawy i trwała dwa dni. Pierwszego dnia tj. 23 maja odbyły się konkurencje basenowe a drugiego dnia tj. 24 maja odbyło się wiosłowanie łodzią. Warto zwrócić uwagę, że chyba po raz pierwszy w ramach Mistrzostw Mazowsza odbyły się wszystkie możliwe na krótkim basenie konkurencje indywidualne oraz po raz drugi w historii został zastosowany elektroniczny pomiar czasu - niewątpliwie takie posunięcia organizatorów bardzo ucieszyły wszystkich zawodników.
Niestety zadowolenie zawodników nie przełożyło się na frekwencję zawodów albowiem w tym roku w Mistrzostwach Mazowsza startowało chyba nieco mniej niż w ubiegłym roku. Niewątpliwie na frekwencję wpływ miał także niezbyt dobry termin Mistrzostw, bo w tym samym czasie odbywały się Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim i spora część najlepszych zawodników pojechała właśnie do Ostrowca by tam startować bądź też kibicować.

200m pływanie stylem dowolnym z przeszkodami w kategorii kobiet wygrała Olga Krysiak, która pokonała Paulinę Zygę, która również jest z Sochaczewskiego WOPR. Niestety czasy obu zawodniczek były powyżej 2:30.00 W kategorii mężczyzn też obyło się bez rewelacji czasowych ale mimo to było przyzwoicie - w konkurencji tej wygrał Marcin Niewiński reprezentujący Ciechanowskie WOPR, który obecnie jest rekordzistą Polski juniorów w konkurencji 100m ratowanie kombinowane oraz ma na koncie brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów 2008. Tuż za nim dopłynął Michał Liberadzki, który obecnie robi chyba największe postępy wśród zawodników Mazowsza - niektórzy mówią o nim nawet "nadzieja Mazowsza".

50m ratowanie manekina kobiet wygrała ponownie Olga Krysiak. Warto tutaj jednak zwrócić uwagę, że był to drugi czas zawodów albowiem zdecydowanie najszybciej płynęła w tej konkurencji Agnieszka Tlaga z Sochaczewa, która uzyskała czas 0:40.00 ale niestety została zdyskwalifikowana za topienie manekina. Ciekawym a zarazem budzącym nadzieje jest fakt, że Agnieszka jest juniorką z rocznika 1993.
Wśród mężczyzn najszybszy był wyżej wspomniany Michał Liberadzki z Sochaczewa, który osiągnął dobry czas 0:33.67. Czas ten Michał poprawił jeszcze o około sekundę na Grand Prix w Świdwinie, ale niestety został zdyskwalifikowany za topienie manekina. Mimo to Michał Liberadzki razem z Mateuszem Kwaśniewskim, który jest obecnie rekordzistą Polski juniorów tej konkurencji są "mazowieckimi zawodnikami na export".

100m ratowanie kombinowane kobiet oczywiście wygrała Olga Krysiak i wyprzedziła ona Mistrzynię Mazowsza z zeszłego roku Paulinę Dawid z WOPR-OS Ostrołęka.
Wśród mężczyzn pewnie, bo z ponad trzysekundową przewagą, zwyciężył Michał Liberadzki. Rekordzista Polski juniorów w tej konkurencji Marcin Niewiński, popełniając błędy przy nawrocie oraz przy podjęciu manekina, zajął ostatecznie trzecie miejsce.

W konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach kobiet nie było bardzo dobrych wyników a mimo to można powiedzieć, że Olga Krysiak zdeklasowała swoje rywalki osiągając ponad nimi około sześciosekundową przewagę. Oznacza to tylko tyle, że tak jak kiedyś Mazowsze mogło być pewne medali i rekordów Polski w tej konkurencji w kategorii kobiet o tyle w tym roku pozostaje nam mieć nadzieje na uzyskanie chociażby wyników życiowych naszych zawodniczek.
W kategorii mężczyzn rzecz ma się podobnie - najlepszy czas uzyskał Jacek Flis, któremu jednak nie udało się złamać minuty. Dodać tutaj należy, że jeszcze w 2005 roku złamanie minuty było wyczynem ale teraz wśród najlepszych zawodników jest standardem. Na otarcie łez dodać można, że nasi zawodnicy w zdecydowanej większości są juniorami a więc jeszcze wszystko przed nimi.

100m ratownik kobiet to znów dominacja czasowa Olgi Krysiak. Oznacza to tyle, że Olga Krysiak zdecydowanie zasłużyła sobie na wygranie w klasyfikacji generalnej. A ciekawostką jest fakt, że Olga Krysiak pojawiła się w zasadzie na zawodach ratowniczych dopiero w 2008 roku gdzie po Mistrzostwach Mazowsza wzięła udział w obozie przygotowawczym do MP'09 a następnie startowała w tych zawodach.
W kategorii mężczyzn, podobnie jak we wcześniejszej konkurencji w płetwach wygrał Jacek Flis z Sochaczewa. Przy poprawieniu techniki zapinania manekina oraz nawrotu Jacek ma zdecydowaną szansę na znaczne poprawienie swojego wyniku.

Na Mistrzostwach Mazowsza rozgrywana była także konkurencja 100m wiosłowanie łodzią. Nawet konkurencja ta została podniesiona do rangi chyba konkurencji najważniejszej bo do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Mazowsza, oprócz trzech najlepszych konkurencji, liczyła się każdemu obowiązkowo konkurencja 100m wiosłowanie łodzią. Wygląda na to, że położono tu szczególny nacisk na tę konkurencję co w zestawieniu z faktem, iż nie będzie ona organizowana na MP'09 jest trochę zaskakujące. Zaskakujące tak jak i wyniki tej konkurencji - w kategorii kobiet żadna z zawodniczek nie zdołała ukończyć tej konkurencji poniżej 3 minut a więc wszystkie otrzymały dyskwalifikację. W kategorii mężczyzn nie było wiele lepiej albowiem tylko jeden z mężczyzn ukończył konkurencję w czasie poniżej dwóch minut.

Mistrzostwa Mazowsza były kwalifikacjami do kadry Mazowsza na Mistrzostwa Polski'09. Dodać trzeba, że były one jedynym kryterium i jeśli ktoś chciał startować w Mistrzostwach Polski to powinien był na tych zawodach startować i oczywiście być w pierwszej piątce. Niestety tak się ułożyło, że część zawodników, którzy w latach ubiegłych startowali zarówno w Mistrzostwach Polski jak i Grand Prix czy nawet zawodach międzynarodowych nie mogła startować w tych zawodach. Oczywiście nie dostali się oni do kadry Mazowsza. Z jednej strony trochę szkoda a z drugiej to dobrze. Szkoda bo na przykład aktualna mistrzyni Polski Joanna Gołębiowska akurat startowała w Głównych Mistrzostwach Polski w Pływaniu i nie mogła walczyć o miejsce w kadrze Mazowsza. Tak samo Mariusz Winogrodzki, który miał srebrny medal na 200m pływanie stylem dowolnym z przeszkodami podczas MP'08 i który razem z Marcinem Niewińskim, Szymonem Rutkowskim oraz Mateuszem Kwaśniewskim na finale Grand Prix Polski ustanowił rekord Polski w sztafecie 4x50m pływanie stylem dowolnym z przeszkodami. A dodać warto, że podczas pływackich MP Mariusz Winogrodzki trzykrotnie bił rekordy Polski w stylu klasycznym. Szymon Rutkowski również nie mógł być z powodu startu na Mistrzostwach Polski. Marcin Niewiński nie zakwalifikował się albowiem nie ukończył konkurencji na łodzi a tylko to dawało mu awans do reprezentacji Mazowsza i tym sposobem pomimo tego, ze jest rekordzistą Polski nie załapał się do kadry. Z drugiej strony to dobrze bo został wprowadzony porządek i nie będzie tak jak w ubiegłych latach, że jedna osoba sobie dowolnie decyduje kto będzie reprezentował Mazowsze na Mistrzostwach Polski, i nawet niewiadomo czemu ma startować akurat ta a nie inna osoba. Teraz system kwalifikacji jest przejrzysty dla wszystkich.

Jeśli chodzi o same Mistrzostwa to zostały one zorganizowane w sposób sprawny. Bardzo ładny basen na którym się dobrze pływało, nowy i spełniający wszystkie wymagania sprzęt sportowy no i przede wszystkim elektroniczny pomiar czasu. Dodatkowo organizator zadbał o pamiątkowe koszulki dla wszystkich. Szkoda tylko, że nie było wzorem lat ubiegłych medali za poszczególne konkurencje oraz, że puchary były tylko dwa po jednym dla kobiet i mężczyzn. Fajne było to, że dostaliśmy kupony za pierwsze trzy miejsca do wykorzystania w Kevisporcie, który choć nie ma za bardzo rzeczy przydatnych do zawodów ratowniczych to ma różne fajne gadżety ratownicze.

Najbardziej cieszy mnie fakt, że nam tzn. zawodnikom z Sochaczewa poszło wyjątkowo dobrze i że po czasach zawodników z Warszawy a później zawodników z Ciechanowa powoli na Mazowszu nastają czasy zawodników z Sochaczewa. Przynajmniej mam taką nadzieję i marzenie.

Kadra Mazowsza 2009:
- kobiety: Olga Krysiak (Sochaczewskie WOPR), Paulina Dawid ("WOPR - OS" Ostrołęka), Dominika Nowacka (Pałac Młodzieży Warszawa - ŚWWOPR), Magdalena Bobrowska ("WOPR - OS" Ostrołęka), Nina Jankowska (Drużyna GOS Raszyn - ŚWWOPR)
- mężczyźni: Jacek Flis (Sochaczewskie WOPR), Michał Liberadzki (Sochaczewskie WOPR), Patryk Sobieraj (Sochaczewskie WOPR), Grzegorz Pabijan (Pałac Młodzieży Warszawa - ŚWWOPR), Sławomir Wojdas (Sochaczewskie WOPR)

Pełne wyniki Mistrzostw Mazowsza ---POBIERZ---

Zdjęcia archiwalne


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony