LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Deutschlandpokal 2009

Zawody zagraniczneJak co roku w listopadzie odbywa się impreza, która pod względem ilości uczestników jest zaraz za mistrzostwami świata i europy. Mowa tutaj o Deutschlandpokal (czyt. Puchar Niemiec). Zawody, w których bierze ponad 20 państw(nie tylko z Europy), choćby rok temu pojawili się zawodnicy z Nowej Zelandii oraz Australii. Nie brakuje też ogromnej liczby niemieckich klubów. Zawody, które zasługują na uwagę z naszej strony, gdyż właśnie podczas tej imprezy bitych jest mnóstwo rekordów świata i Europy. Są to zawody, na których zawodnicy mogą powalczyć z najlepszymi na świecie, a nawet z nimi porozmawiać czy podczas ceremonii zamknięcia napić się wspólnie soku pomidorowego.

Pomimo tego iż kadra Polski została wyznaczona w czerwcu, to wcale nie jest jednoznacznie powiedziane, że taki właśnie skład będzie reprezentował nasz kraj na tych zawodach w Niemczech. Jak wiadomo wyznacznikiem tego kto w danym momencie będzie reprezentantem ma też wpływ aktualna forma a co za tym idzie wyniki Grand Prix Polski. Na podstawie tych wyników trener kadry możne określić formę w jakiej znajduje się dany zawodnik i w razie wątpliwości podjąć odpowiednią decyzję. Wydaje się to być dobrym rozwiązaniem bo jak pokazuje doświadczenie zdarza się, że kadrowicz nie zawsze prezentuje na waznych zawodach zyciową formę.
Prawdą jest też, że nie każdy jest w stanie utrzymać formy przez okres 6 miesięcy od daty Głównych Mistrzostw Polski. Dla przypomnienia kadra top 10 zawodniczek i top 10 zawodników.

Kobiety:
1. Sandra Pietrzak
2. Joanna Charzewska
3. Liliana Fabisiak
4. Wioleta Cygan
5. Marta Stępień
6. Katarzyna Smykowska
7. Marta Kosowicz
8. Katarzyna Gąsiorowska
9. Katarzyna Jakubiuk
10. Karolina Stadnik
Mężczyźni:
1. Jarosław Mazurtek
2. Daniel Bugdol
3. Wojciech Kot
4. Wojciech Sadowski
5. Paweł Szkudlarek
6. Marcin Szczypiński
7. Sebastian Dobrowolski
8. Paweł Pik
9. Maciej Pasieczny
10. Michał Liberadzki


Warto też zwrócić uwagę na tegoroczny regulamin tych zawodów. Jest nieco zbliżony do regulaminu naszego mistrzostw Polski a same konkurencje nie różnią się niczym. To chyba dobry znak.

Drużyna może liczyć max 12 zawodników, z czego każdy zawodnik może wziąć udział w max 5 startach. Do punktacji indywidualnej wlicza się najlepszych 4 startów każdego zawodnika, gdzie następnie do punktacji drużynowej jest wybieranych 4 najlepszych zawodników z drużyny. Punkty podobnie jak w u nas obliczane są wg odpowiedniej formuły gdzie max 1,000 pkt to rekord świata.
Co zabawne ale na co trzeba zwrócić uwagę to, że w regulaminie zawodów jest mowa o strojach pływackich. Według regulaminu zabronione jest używanie tzw. "skór": "For this event no long swim suits are allowed. Male competitors have to wear swimming briefs (free legs and free body) Female competitors have to wear equivalent swimming costumes (free legs, free shoulders and free neck)" Powyższy zapis oznacza, iż zawodnicy mogą pływać tylko w zwykłych kąpielówkach. Mężczyźni muszą mieć nogi i tułów odkryty, natomiast kobiety muszą mieć odkryte nogi, barki i szyję (kark).
Co więcej, nie ma tutaj mowy o strojach, w których można pływać - tzw listy FINA, tutaj ona nie obowiązuje. Czy teraz szanse będą wyrównane? Ankieta Czy może zupełnie zaskoczą nas nowi zawodnicy, którym stroje aż tak bardzo nie pomagają...

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że podobnie jak rok temu:"Osoby, które chcą znaleźć się w Kadrze Polski na Pucharze Niemiec mają możliwość zdobycia kwalifikacji na Grand Prix Polski w Ratownictwie (Tychach). O miejscu w Kadrze zadecyduje większa suma punktów z czterech konkurencji indywidualnych zdobytych przez zawodnika na edycji Grand Prix Polski."

Również z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że o walkę w kadrze zamierza się włączyć Marcin Pyrzyński, znakomity polski reprezentant, jeden z pierwszych (młodego pokolenia), prekursor ratownictwa sportowego, który z powodów zdrowotnych nie mógł wziąć udziału w czerwcowych mistrzostwach Polski. Tak więc liczymy na zaciętą walkę. Dodatkowo nie warto zapominać o juniorach którzy również mogą namieszać w stawce - myślimy tu zwłaszcza o Michale Liberadzkim, który (biorąc pod uwagę wyniki z MEJ) ma realną szansę na włączenie się do kadry.


FIMY z zawodów z 2007 roku do pobrania:
- film nr 1, ---tutaj--- 7 MB
- film nr 2, ---tutaj--- 16 MB
- film nr 3, ---tutaj--- 20 MB
- film nr 4, ---tutaj--- 12 MB


Poniżej można pobrać:
- Zaproszenie(Invitation)
- Formularz zgłoszenia drużyny(Entry Form)
Rejestracja onlineLogowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony