LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim, Gdynia 2012

 


W dniach 4-5 sierpnia na plaży Śródmieście w Gdyni przy wsparciu Operatora Sieci Plus oraz PZU S.A. rozegrane zostały pod honorowym patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka Mistrzostwa Polski Ratowników Kąpielisk Nadmorskich z udziałem 13 drużyn męskich i 5 żeńskich z całego kraju.

Zawodnicy rywalizowali w 10 widowiskowych i wyczerpujących konkurencjach na plaży i w morzu, m.in: bieg-pływanie-bieg, wyścigach na deskach i kajakach ratunkowych, flagach plażowych oraz wyścigach z pasem ratunkowym i zasobnikiem z liną.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się ratownicy ze Słupskiego WOPR, którzy pokonali reprezentację Norbas Team Gdynia (drużynę utworzoną i nazwaną na cześć zmarłego tragicznie w 2011 roku ratownika WOPR Norberta Szymankiewicza) oraz Zachodniopomorskiego WOPR – Lewobrzeże CKS Szczecin I, które mimo jednakowego dorobku punktowego wywalczyło podium z gospodarzami Mistrzostw GOSiR Kąpielisko Morskie Gdynia (zaważyła większa liczba wyższych lokat w poszczególnych konkurencjach).

Wśród Pań również najwszechstronniejszymi umiejętnościami wykazały się ratowniczki ze Słupskiego WOPR pokonując świetnie spisujące się na Gdyńskiej plaży zawodniczki Zachodniopomorskiego WOPR – Lewobrzeże CKS Szczecin oraz zgłoszoną w ostatniej chwili drużyną MOSiR Gdańsk. Podobnie jak w klasyfikacji Panów czwarte miejsce, pomimo takiego samego wyniku punktowego zajęła drużyna GOSiR Kąpielisko Morskie Gdynia.

 

W klasyfikacji indywidualnej Panów, po bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężył Kacper Nowak z MOSiR Gdańsk przed Bartoszem Grabowskim ze Słupskiego WOPR oraz Patrykiem Westfalem z GOSiR Kąpielisko Morskie Gdynia – RECYCLED.

Zdecydowanie najlepszą ratowniczką okazała się Beata Pożarowszczyk ze Słupskiego WOPR, która pokonała Kingę Maciupę z Zachodniopomorskiego WOPR – Lewobrzeże CKS Szczecin oraz Magdalenę Zarzycką reprezentującą Dolnośląskie WOPR.

Podczas ceremonii zamknięcia Mistrzostw Prezes WOPR Jerzy Telak wspólnie z Prezesem Słupskiego WOPR Piotra Dąbrowskiego oraz Prezesa Gdyńskiego WOPR Bełżyńskiego wręczyli cenne nagrody rzeczowe i finansowe, puchary, medale i dyplomy zwycięzcom oraz pogratulował zawodnikom, sędziom, organizatorom i sponsorom wspaniałego widowiska sportowego. Na zakończenie razem czlonkiem Głównej Komisji Rewizyjnej Jakubem Friedenbergerem wylosował i wręczył ratownikom 3 Smartfony Sony Xperia Go ufundowane przez Operatora Sieci Plus.

W trakcie trwania zawodów J. Telak, organizatorzy, trenerzy, sędziowie i zawodnicy wypowiadali się na temat Mistrzostw, sprzętu ratowniczego oraz bezpieczeństwa na obszarach wodnych dla telewizji, radia, prasy i portali internetowych, w tym: Programu Pierwszego Polskiego Radia, Polsat i Polsat News (relacje na żywo), TVP Gdańsk, TV Gdynia, TTM, Programu Czwartego Polskiego Radia.

Wyniki
Galeria zdjęć

Autor: K.P. rescuehouse


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony