LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

100m wiosłowanie łodzią ratowniczą

100m wiosłowanie łodzią ratowniczą (100 m Lifesaving by Boat)
Kiedyś jeden z ratowników powiedział, że wiosłowanie na zawodach ratowniczych jest tym co oddziela chłopców od mężczyzn... Jak zwał tak zwał, ale konkurencja ta wymaga od zawodnika doskonałego opanowania umiejętności wiosłowania oraz obrotów wokół boi a także techniki podejścia do manekina. Siła fizyczna jest tu również nie bez znaczenia, choć widywałem zawody gdzie dobry technicznie chudzielec wygrywał z kulturystą...

Opis konkurencji:
Na sygnał dźwiękowy zawodnik wskakuje do łodzi, wiosłuje do boi, okrąża ją, wiosłuje do zanurzonego manekina, podnosi go będąc na rufie i wraca do boi posługując się tylko jednym wiosłem, okrąża ją i wraca do linii mety nadal używając tylko jednego wiosła.

Szczegółowy opis konkurencji:
Przed startem zawodnik przygotowuje łódź. Podczas tej czynności zawodnik może korzystać z pomocy innej osoby, która musi opuścić pomost i wyznaczoną strefę przed startem. Nadmiar wody może być usunięty, łódź przygotowana do startu, wiosła umieszczone wewnątrz łodzi. Po przygotowaniu łodzi zawodnik opuszcza ją, staje na pomoście i trzyma ją bez niczyjej pomocy naprzeciw linii startu, rufa łodzi znajduje się przy krawędzi pomostu (lub brzegu basenu).
Sędzia lub osoba przez niego nominowana pyta zawodników czy są gotowi. Jeśli zawodnik potwierdzi i powtórzy słowo “gotów”, starter daje sygnał do startu. Następnie starter daje dźwiękowy sygnał startu. Zawodnik wskakuje na pokład i płynie przy pomocy dwóch wioseł do boi umiejscowionej w odległości 25 m od linii startu, prostopadle do niej.
Zawodnik wykonuje jedno pełne krążenie wokół boi. Gdy już to zrobi, wiosłuje do manekina pływającego w pozycji pionowej z głową nad powierzchnią wody na 49 metrze od linii startu.
Zawodnik podpływa do manekina przy użyciu dwóch wioseł rufą do manekina nie dotykając go ani łodzią, ani wiosłem. Zawodnik musi przekroczyć linię 3 m od manekina używając obydwu wioseł, rozsądza przekroczenie linii przez dziób łodzi. Zawodnik podnosi manekina z wody w części rufowej łodzi aż do ukazania się poprzecznej linii na jego korpusie nad linią wody. W tym momencie sędzia obserwujący konkurencję daje sygnał dźwiękowy (gwizdek) wskazujący zawodnikowi puszczenie manekina. Ponadto sędzia sygnalizuje, czy podejście zawodnika do manekina było prawidłowe (biała flaga) czy nieprawidłowe (czerwona flaga). Sędzia obserwujący manekina powinien także obserwować, czy zawodnik prawidłowo wykonał obrót wokół boi.
Zawodnik może złapać manekina w dowolnej części łodzi i przesunąć go do odpowiedniego miejsca podnoszenia (rufa) w celu wyciągnięcia go z wody. Gdy zawodnik dotknie już manekina jedną lub obydwiema rękami, to nie zostanie zdyskwalifikowany, jeśli następnie manekin zostanie uderzony łodzią lub wiosłem.
Jeśli manekin został podniesiony i sygnał dźwiękowy został odgwizdany, zawodnik może wrócić do linii startu, lecz używając tylko jednego wiosła, od momentu przekroczenia linii 3 m przez dziób łodzi. Dozwolone jest wiosłowanie lub piórkowanie. Zawodnik musi okrążyć boję (na 25 m) ponownie.

Warto pamiętać:
1. Jeżeli zawodnik wypłynie ze swojego toru, musi jak najszybciej na niego powrócić. Ukończenie konkurencji na własnym torze jest warunkiem jej ważności.
2. Jeżeli jakakolwiek część łodzi zostanie uszkodzona i/lub złamana podczas konkurencji (wiosło, dulka, ławka) zawodnik może wystartować powtórnie (po 15-45 minutach odpoczynku).
3. Jeżeli podczas konkurencji jeden zawodnik przeszkodzi drugiemu wpływając na jego tor, sędzia (lub w przypadku jego nieobecności jego zastępca) zadecyduje, czy poszkodowany zawodnik może powtórzyć konkurencję czy podtrzymany zostanie czas przez niego osiągnięty.
4. Zawodnik, któremu przeszkodzono musi ukończyć konkurencję. Może następnie powtórzyć konkurencję w innym biegu (po 15-45 minutach odpoczynku), jeśli tak zadecyduje sędzia.
5. W przypadku falstartu, wszyscy zawodnicy muszą rozpocząć bieg od początku.
6. Konkurencja zostanie automatycznie zakończona po 3 minutach 30 sekundach dla mężczyzn i 3 minutach i 45 sekundach dla kobiet.

Ustawienie toru:
Konkurencja odbywa się na torze 100-metrowym. Boja jest zakotwiczona na 25 m od startu, a manekin na 49 m od linii startu. Konkurencja będzie przeprowadzana na wodzie otwartej w warunkach, gdzie nie oddziałuje prąd morski, pływy czy fale. Tam, gdzie nie ma odpowiednich warunków, konkurencja odbędzie się na 50 m pływalni.

Dyskwalifikację lub punkty karne można dostać za:
1. Falstart tak jak to opisano w warunkach ogólnych zawodów.
2. Brak okrążenia boi.
3. Dotknięcie manekina łodzią lub wiosłem zanim zawodnik dotknie go osobiście (niezależnie od siły uderzenia i ilości razy).
4. Brak drugiego wiosła na linii mety (Uwaga: zawodnik nie będzie zdyskwalifikowany, jeśli wiosło zostanie wyciągnięte z wody).
5. Przeszkadzanie lub pomaganie innemu zawodnikowi (lub jego łodzi) na innym torze.
6. Przeszkadzanie innemu zawodnikowi wiosłem lub łodzią, pomimo pozostania na swoim torze.
7. Łapanie się ręką lub wiosłem lub wykorzystanie zewnętrznej pomocy do utrzymania równowagi lub do napędzania łodzi (chyba, że dotknięte przypadkowo).
8. Ukończenie biegu poza swoim torem.
9. Nie przekroczenie linii 3 m przed dopłynięciem do manekina przy użyciu obydwu wioseł (rozsądza dziób łodzi).
10. Nie użycie tylko jednego wiosła po przekroczeniu linii 3 m po puszczeniu manekina (rozsądza dziób łodzi).Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony